Ditari i dasmes per here te pare edhe ne Shqiperi

Peter Gabriel kendonte: “libri i dashurise eshte u gjate dhe i lodheshem por une adhuroj kur ti lexon per mua dhe ti mund te lexosh gjithecka per mua”. Libri yne i marteses eshte nje liber dashurie, ditari i dasmes, nuk eshte i gjate dhe lodheshem dhe flitet per sentimentet, sentimentet e nje djali dhe nje vajze qe vendosen […]

Peter Gabriel kendonte:

“libri i dashurise eshte u gjate dhe i lodheshem por une adhuroj kur ti lexon per mua dhe ti mund te lexosh gjithecka per mua”.

ditari-i-dasmes

Libri yne i marteses eshte nje liber dashurie, ditari i dasmes, nuk eshte i gjate dhe lodheshem dhe flitet per sentimentet, sentimentet e nje djali dhe nje vajze qe vendosen te perjetesojn serisht diten e tyre te marteses nepermjet ditarit te dasmes i cili eshte i qendisur me fjalet dhe emocionet e tyre te shprehura diten e martese si dhe me disa nga fotografite me emocionuese.
Perse? Sepse vetem fotografite nuk mjaftojn, duhen fjalet, fjalet jane te rendesishme dhe do te qendrojn pergjithmone te pa ndryshura mbi ditar.

“Fjalet e dashurise jane gjithmone te njejta por marrin shijen e buzeve nga te cilat dalin”

shkruante autori francez Guy de Maupassant. Ateher perse mos te ndaloni mbi nje ditar c’do fjale te shprehur diten me emociunuese te jetes? Perse mos te keni edhe mesaxhet e shprehura nga te ftuarit?

Qe sot ju mund te trasformoni diten tuaj te dasmes ne nje tregim qe pas vitesh mund te shfletoni bashke me femijet tuaj para se te shkojne te flene.

albumi-marteses

Ditari i dasmes mund te jete deshira e bashkeshorteve te ardheshem ose nje dhurate e zgjedhur nga shoqeria per ciftin. Cdo kush mund te zgjedhi ditarin  e dasmes si dhurate si dhe te vendosi kush jane te intervistuarit e dasmes. Mund te jete ditari i dasmes i pare nga syte e shoqerise, te kushurinjve ose e vete ciftit.

Cdo histori eshte ndryshe nga te tjerat dhe meriton te tregohet nga brezi ne brez. Per kete arsye lind ditari i dasmes, nje tregim i shkurter por i cmuar dhe i stolisur me fotot e duhura per te treguar sa me mire ato momente te dasmes!

ditari-i-dasmes-dasma-perfekte

“Burri afrohet nuses dhe i pershperit dicka ne vesh, ajo qesh dhe i shtrengon doren ne te cilen me pare i kishte vendosur unazen. Unaza e cila tregon premtimin e premtimeve e cila eshte e vendosur ne gishtin ku kalon vena e cila harrin ne zemer, latinet e quanin “vena amoris”!

Jane keto fjalet te cilat gjejme ne ditarin e dites se dasmes, nje dhurate e cila eshte deshira a cdo personi te ndjeshem te cilet nuk duan te humbasin asnje emozion por duan ti rijetojne perseri.

Ditari i dasmes tregon per hete te pare diten tuaj te dasmes per tu rijetuar perdite!

 

Lini një Përgjigje